Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTOMədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO
Oxu.Az yaxın günlərdə baş tutacaq tədbirləri bir siyahıya toplayıb. Burada mayın 6-dan 12-dək Azərbaycanın paytaxtında keçiriləcək tamaşalar, konsertlər, sərgilər, film nümayişləri və digər tədbirlərlə tanış ola bilərsiniz.
6 may
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Rus Evində "Barokko" adlı musiqili gecə keçiriləcək. Barokko dövrünün musiqi şedevrlərini pianoçu Nərgiz Əliyeva, kontralto Fidan Dəmirova və kontrtenor İlham Nəzərov ifa edəcəklər.
Giriş sərbəstdir.
7 may
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO20:00-da Bakı Musiqi Akademiyası nəzdində Opera Studiyasının Konsert salonunda Azərbaycanın Xalq artisti Nurəddin Mehdixanlının yaradıcılıq axşamı keçiriləcək!
Biletlərin qiyməti: 10 - 39 manat.
8 may
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri çıxış edəcək.
Biletlərin qiyməti: 4 - 20 manat.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsi 36 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbinin tar ixtisası üzrə müəllimi, tarzən Rüfət Həsənovun pedaqoji fəaliyyətinin 20 illiyinə həsr olunmuş "11 simin sədası" adlı konserti keçiriləcək.
Biletlərin qiyməti: 10 manat.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO20:00-da Bakı Musiqi Akademiyası nəzdində Opera Studiyasının Konsert salonunda moda tarixçisi Aleksandr Vasilyev "Şərq və dəb" adlı yubiley yaradıcılıq gecəsi ilə çıxış edəcək.
Biletlərin qiyməti: 25 - 100 manat.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO20:00-da Bakı İdman Sarayında "Seksendört" qrupu ilk dəfə paytaxtımızda çıxış edəcək.
Biletlərin qiyməti: 30 - 40 manat.
9 may
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Klassik musiqi axşamı olacaq.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Heydər Əliyev Sarayında "Knyaz İqor" operasının ikinci aktının yekun hissəsi olan "Qıpçaq rəqsləri" baleti və "Qu gölü" baletinin hissəsi göstəriləcək.
Biletlərin qiyməti: 15 - 45 manat.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Akademik Milli Dram Teatrında "Cəhənnəm sakinləri" tamaşası nümayiş olunacaq.
Biletlərin qiyməti: 7 - 12 manat.
10 may
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO18:00-da Gənc Tamaşaçılar Teatrında "İnanıram" tamaşası olacaq. Müəllif - Ülviyyə Heydərova, quruluşçu rejissor - Elşad Rəhimzadə.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00 Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri çıxış edəcək. Dirijor - Elşad Bağırov.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Akademik Rus Dram Teatrında "Əli və Nino" (rus dilində) tamaşası olacaq.
Biletlərin qiyməti: 15 manat.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:00-da Akademik Milli Dram Teatrında "Qarabağnamə" tamaşası nümayiş olunacaq.
Mədəniyyət AFİŞASI: Bakıda bu həftə hansı tədbirlər olacaq? - FOTO19:30-da "Teatr O2"də "Клуб анонимных алкоголиков" (18+) tamaşası olacaq.
Biletlərin qiyməti: 25 manat.
11 may
Biletlərin qiyməti: 5 - 15 manat.
19:00-da "M Teatr"ın səhnəsində "Yad qadının məktubu" tamaşası olacaq.
Biletlərin qiyməti: 10 - 20 manat.
19:00-da Akademik Rus Dram Teatrında "Он, она, окно…любовник" nümayiş olunacaq.
19:30-da Marionet Teatrında "Leyli və Məcnun" tamaşası olacaq.
Biletlərin qiyməti: 14 - 19 manat.
12 may
19:00-da Heydər Əliyev Sarayının səhnəsində Luka Minelli çıxış edəcək.
Biletlərin qiyməti: 33 - 143 manat.
19:00-da "M Teatr"ı "İnsti̇nkt" tamaşasını təqdim edəcək.
20:00-da Bakı Musiqi Akademiyası nəzdində Opera Studiyasının Konsert salonunda Azərbaycan Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevin 65 illiyinə həsr olunmuş yaradıcılıq gecəsi keçiriləcək.
SƏRGİLƏR
Azərbaycan Milli Xalça Muzeyində Taryer Bəşirovun sərgisi keçirilir.