Qalstyan: "Azərbaycanla sülh müqaviləsi bizim təslim olmağımız deməkdir"
"BMT Təhlükəsizlik Şurasında Qarabağla bağlı son müzakirə, ümumiyyətlə, bizə heç nə vermədi".
KONKRET.az xəbər verir ki, bu sözləri separatçı David Qalstyan vurğulayıb.
"Mənim heç bir gözləntim yoxdur. Təəssüflər olsun ki, beynəlxalq ictimaiyyət də başa düşür ki, əgər Ermənistan bu istiqamətdə əməli addımlar atmasa, niyə onlar ermənilərin özündən daha çox erməni olmalıdır?!".
D.Qalstyana görə, Azərbaycanla sülh müqaviləsi üzrə bütün danışıqlara xitam verilməlidir. Ermənistan Azərbaycanın hava məkanından istifadəsinə məhdudiyyətlər qoymalıdır. "Maraqlıdır ki, Nikol Paşinyan BMT TŞ-dəki məğlubiyyətdən sonra hökumətin iclasında özünə təsəlli verməyə başlayıb ki, guya artıq bütün dünya bildi ki, Qarabağ blokadadadır. Əlbəttə, yeganə müsbət hal odur ki, bu gün Qarabağ məsələsi hələ tam bağlanmayıb. Amma təəssüf ki, bu, Nikol Paşinyanın maraqlarına uyğun deyil. Çünki o, bu məsələni öz çiynindən atmağa və Arayik Arutyunyanı Bakı ilə dialoqa sövq etməyə çalışır. Və ilk dialoq baş tutan kimi Nikol Paşinyan öz planını davam etdirəcək.
Nikol Paşinyanın hakimiyyətə gətirilməsinin əsas səbəbi, nəhayət, Qarabağ məsələsini birdəfəlik bağlamaqdır. Qarabağ məsələsi tamamilə bağlanmayana qədər Nikol Paşinyan Ermənistan tərəfindən qondarma sülh sazişini başa çatdıra bilməyəcək. Bu sənəd mənim dərin inamımda erməni xalqının təslim olmasının növbəti sübutu olacaq".