Aleksndr Lukaşenkonun andiçmə mərasimi oldu
Aleksndr Lukaşenkonun andiçmə mərasimi olduBu gün Misnkdə Aleksndr Lukaşenkonun andiçmə mərasimi olub.
KONKRET.az xəbər verir ki, o rəsmi olaraq vəzifəsinin icrasına başlayıb.
O andiçmə mərasimində ölkəsində totalitar rejimin mövcudluğu, eləcə də söz azadlığının olmadığı ilə bağlı fikirlərə münasibət bildirib: "ABŞ-ın hazırkı Administrasiyasının araşdırmaları nəticəsində, USAID və NED-nin 2020-ci ildə ölkəmiz də daxil olmaqla, dünya ölkələrində dövlət çevrilişləri və rəngli inqilab ssenarilərini maliyyələşdirdiyi ortaya çıxdı. Belarusda demokratiya özünü onun etalonu adlandıranlardan daha çoxdur".
Qeyd edək ki, Belarusda prezident seçkiləri 2025-ci il yanvarın 26-da baş tutub. Aleksandr Lukaşenko səslərin 86,82 %-ni qazanaraq yenidən prezident seçilib. O, 1994-cü ilin iyul ayından Belarusa rəhbərlik edir.
Siyasi     Baxılıb: 90   Tarix: 25 mart 2025
Xirosima atom bombası nəticəsində viran qoyulmuşdur, Ağdamı isə 30 il ərzində oğrular, talançılar, erməni talançılar sökərək daşlarını da aparıb müxtəlif yerlərdə satırdılar. xəbər verir ki, bunu Prezident İlham Əliyev Ağdamı
"İkinci Qarabağ müharibəsi təbii olaraq, tarixdə bizim şanlı tariximiz kimi, şanlı səhifəmiz kimi əbədi qalacaq". "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Ağdamın Sarıcal
Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan canlı efirdə Qarabağla bağlı debatların keçiriləcəyi təqdirdə Ermənistanın keçmiş prezidentlərini "divara dirəməklə" hədələyib. -a istinadən xəbər verir ki, Paşinyan bunu parlamentd
Ermənistan parlamentinin sədri Alen Simonyan ölkənin üç keçmiş prezidentini seçilməmiş üçlük adlandırıb. KONKRET.azReport-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə yerli mətbuat məlumat yayıb. "Onlar siyasi meyitlərdir