Ərdoğan CHP-ni yıxıb-sürüdü: Paraşütlə diplom alan
Ərdoğan CHP-ni yıxıb-sürüdü: Paraşütlə diplom alanTBMM-də çoxluğu əldə etdik. Lakin bələdiyyə seçkilərində arzuolunmaz nəticələrlə üzləşdik. Bələdiyyələrdə itkilərin necə böyük xərclərə səbəb olduğunu görürsünüz.
KONKRET.az Bakupost.az-a istinadla xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan AKP-nin TBMM Qrup İclasında deyib.
Türkiyə lideri həmçinin ölkədə baş verən son hadisələrdən də danışıb:
"Bələdiyyələrə ödənilən vergilər hesabına köçürülən vəsaitlər iş və xidmət göstərmək əvəzinə, kimlərinsə xeyrinə istifadə olunub. Aydındır ki, İstanbul Böyükşəhər Bələdiyyəsi və bəzi rayon bələdiyyələri adamyeyənliklə bağlı kitab yazıblar. Ali məktəblərə qəbul imtahanından keçən yüz minlərlə gəncin haqqına girildiyi qaydasız diplomları ilə başlayan, sonra isə bütün şəhərə yayılan rüşvətxorluğun rüsvayçılığının miqyası son əməliyyatlarla üzə çıxdı.
İstanbulluların məxfi məlumatlarının əcnəbilərə verilməsindən tutmuş yüz milyonlarla lirəlik oğurluqlara qədər, hər cür korrupsiya var. İstanbulda CHP bələdiyyələrindəki korrupsiya ilə bağlı serial çəksəydiniz, Braziliya seriallarından daha çox macəralarla qarşılaşardınız. Bunlar böyük faktlar üzə çıxmadan CHP-nin içindən gələn mühakimənin əldə etdiyi cinayətlərdir. Böyük faktlar üzə çıxdıqca onların öz qohumlarına belə baxmağa cəsarətləri çatmayacaq. Bu qədər oğurluq və saxtakarlıq olduğu halda CHP rəhbərliyi iddialara işıq salmaq əvəzinə ucuz siyasətə əl atdı. Onlar insanları küçələrə çıxararaq, xaos yaratmağa çalışaraq qalmaqalı ört-basdır etməyə çalışdılar.
Oğurlayana yox, tutana hirslənirlər. Onlar bələdiyyə sədrlərinin rüşvət sxeminin cəzasını seçicilərə ödətməyə çalışırlar. Onlar girdikləri təhlükəli yolu daha da çıxılmaz hala gətirirlər. Üstəlik, günahı bizim boynumuza atmaqla faktları təhrif etməyə çalışırlar. Korrupsiya pullarının bölüşdürülməsi ilə bağlı fikir ayrılığı yarananda kimsə məhkəməyə gedib, nə baş verdiyini izah edib. Korrupsiyaya yol verənlər, rüşvət alanlar, paraşütlə tullanaraq diplom alanlar və bununla da yüz minlərlə gəncin haqqını tapdalayanlar da CHP-çidir. Yaratdıqları cinayət təşkilatları vasitəsilə şirkətlərinə pul köçürənlər də CHP-nin üzvləridür. İstintaq zamanı etiraf edənlər və məlumat sızdıranlar CHP-dəndir. Qurultayda damğa olması ilə bağlı məhkəməyə şikayət edənlər CHP-çilərdir. Oğurluqları ekranlara çıxıb danışanlar CHP-çi, amma günahkar AKP-dir. Biz belə bir daxili hesablaşmanın harasında ola bilərik? Niyə öz mübarizənizdə başlayan hüquqi proseslə bizi ittiham edirsiniz? Sonuncu hadisədə soyğunçular bir-biri ilə əlbəyaxa olub, ortaqlar bir-birini sataraq məhkəməyə gedib və bu barədə məlumat veriblər. Hazırda biz onun afterşoklarının şahidi oluruq. Hamı kimi biz də məhkəmə sisteminin öz işini görməsini və məhkəmələr tərəfindən təqsirli bilinənlərin cəzalandırılmasını gözləyirik. Respublika başçısı olaraq biz təbii ki, vətəndaşlarımızın hüquqları üçün hər addımı atırıq. Bunu edərkən biz öz vəzifə və məsuliyyətimizdən kənara çıxmırıq.
Bunu CHP rəhbərliyinə xatırladıram: Səviyyəni nə qədər aşağı salsan da, faydası yoxdur. Sizin korrupsiya çarxınız üzə çıxdı. Sağa-sola iftira atmağı dayandırın. Partiyanız daxilindəki qol güləşində bizdən dəstək almaq hiyləsini dayandırın. Bizi və millətimizi qərq olduğunuz çuxura sürükləməyə çalışmayın. Əgər özünüzə hörmətiniz varsa, bir az dürüst və şəffaf olun".