Ermənistanın təxribatlarının ƏSAS MƏQSƏDİ BUDUR: "İrəvan çalışır ki..." - KRİTİK MƏQAMLAR
Ermənistanın təxribatlarının ƏSAS MƏQSƏDİ BUDUR: Ermənistan silahlı qüvvələrinin hərbi kolonunda bu gün səhər saatlarından hərəkətlilik müşahidə edilir. Bu barədə görüntülər erməni teleqram kanallarında yayılıb. Paylaşılan görüntülərdə erməni ordusuna məxsus bir sıra texnikaların şərti sərhədə doğru irəlilədiyi əks olunur. Bu texnikaların yerdəyişməsinin məqsədi hələlik bəlli deyil. Görünür, Ermənistan son günlər həyata keçirdiyi təxribatlara davam etmək niyyətindədir. Bəs görəsən, bu təxribatların arxasında nə dayanır? Müharibə ehtimalı, Ermənistanın Azərbaycana təcavüzü mümkündürmü?
Mövzu ilə bağlı KONKRET.az-a danışan politoloq Aytən Qurbanova bu təxribatların uzun müddətdir davam etdiyini deyib:
Ermənistanın təxribatlarının ƏSAS MƏQSƏDİ BUDUR: "Ermənistanın hərbiləşdirilməsinin və sülhdən yayınma oyunlarının davamı olaraq belə təxribatların baş verəcəyi gözlənilən idi. Çünki Ermənistan sülhə hazırlaşmır, əksinə regionda yeni süni münaqişə ocağı yaratmaq istəyir. "Ermənistan+" qüvvələrin əsas hədəfi məhz təxribatları davam etdirərək hərbi qarşıdurma yaratmaqdır. Amma hücum əməliyyatına başlamağa cəsarətləri yoxdur, çünki çox yaxşı bilirlər ki, Azərbaycan ordusunun qarşısında uzun müddət davam gətirə bilməzlər."
Politoloq qeyd edir ki, Ermənistanın silahlandırılması nə qədər davam etsə də, Azərbaycan ordusunun döyüş qabiliyyəti və hərbi-texniki təchizatı ilə müqayisə oluna bilməz:
"Ona görə də, bu təxribatların əsas hədəfi daha çox Azərbaycanın əks-hücuma başlamasına nail olmaqdır. Çünki belə olan halda Ermənistanın "təhlükəsizliyi" ilə bağlı ortaya atılan ssenarilərin əsaslandırılması mərhələsi başlayacaq. Son zamanlar təxribatların artması bir daha sübut edir ki, Ermənistan və himayədarları bir tərəfdən sülhü imitasiya etməyə çalışır, digər yandan isə Azərbaycanı təhrik edəcək addımlara cəhd edirlər. Bunların hər biri "ermənidən daha çox erməni" olmağa çalışan siyasi mərkəzlərin ssenarilərinin və məkrli niyyətlərinin təzahürüdür. Təbii ki, bu təxribatlar bizim üçün ciddi təhdid yaratdığı halda, adekvat cavab tədbirləri qaçılmaz olacaq."
Siyasi     Baxılıb: 80   Tarix: 24 mart 2025
26-28 mart 2025-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov Çin Xalq Respublikasında səfərdə olub. KONKRET.azxəbər verir ki, XİN-dən verilən məlumata görə, 28 mart tarixind
İordaniyanın Kralı Azərbaycan Prezidentini təbrik edib
İordaniyanın Kralı II Abdullah ibn Al Hüseyn Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib. xəbər verir ki, təbrikdə deyilir:. "Zati-aliləri. Müqəddəs Ramazan bayramı münasibətilə İordaniy